Inwestowanie w waluty – jaką walutę wybrać?

Inwestowanie w waluty

Brak stabilności w polityce, zarówno światowej, jak i poszczególnych państw, przyczynia się do zmian wartości walut. Na pewno wiesz o tym, że ceny na większość walut wahają się w ciągu dnia. Nawet jeżeli takie rozbieżności w cenach są niewielkie, one nadal są odczuwalne w przypadku dużej ilości pieniędzy, przechowywanej w tej walucie.

Inwestowanie w waluty właściwie jest spekulacją. Nie lokujemy naszych oszczędności w określonej jednostce finansowej po to, żeby zarobić na tym za kilka lat. Przeciwnie, chcielibyśmy osiągnąć jak najszybsze zyski. Gwałtowne i nieprzewidywalne zmiany kursów walutowych jak najbardziej umożliwiają nam taki dochód.

To, że inwestowanie w waluty pozwala dobrze zarobić, na pewno nie jest dla Ciebie żadną tajemnicą. Tajemnicą natomiast pozostaje wybór odpowiedniej waluty. Oczywiście, żadna jednostka walutowa nie da Ci gwarancji na dochód. Żeby uniknąć sytuacji, że waluta, w której przechowujesz pieniądze, znacznie straci na wartości, eksperci doradzają podzielić swoje oszczędności na cztery części i każdą z nich wymienić na inną walutę. W taki sposób, znacznie zminimalizujesz ryzyko strat, a jednocześnie zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie zysków.

Specjaliści najczęściej doradzają następującą strategię na lokowanie pieniędzy. Pierwszą część najlepiej wymienić na dolary. Bez wątpliwości, ta jednostka walutowa pozostaje dla Ameryki jednym z atutów, dlatego to państwo próbuje cały czas utrzymać odpowiednią wartość swojego pieniądza.

Bez względu na kryzys, panujący w Europie, ciężko jest wyobrazić sobie znaczne obniżenie wartości euro. Dlatego ta waluta jest kolejnym polecanym wyborem pod inwestycje.

Bardzo sensowne jest również przechowywanie pieniędzy w walucie chińskiej. Jak już na pewno zauważyłeś, to państwo od dawna ma olbrzymią strefę wpływu, a w ostatnim czasie jego ekonomia znacznie się wzmocniła.

Waluta narodowa jest również polecana jako forma do lokowania czwartej grupy Twoich oszczędności. Jeżeli chciałbyś jednak resztę pieniędzy wymienić, możesz rozważyć takie opcje, jak: szwajcarskie franki albo japońskie jeny.

Nie zapominaj o tym, że decydując się na nabycie obcej waluty w kantorze, ryzykujesz stratę pewnej kwoty, która jest zyskiem punktu wymiany walut. Poza tym, gromadząc środki u siebie w portfelu, zamieniasz je na tak zwane „aktywa pasywne”. Oznacza to, że bez odpowiedniej zmiany wartości waluty, nie wygenerujesz żadnego dochodu ze swoich oszczędności.

Zarabiaj na walutach i osiągaj finansową niezależność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *